Kultúra és Sport: Mindkettőben közös, hogy állami, önkormányzati források nélkül nem működnének, sajnos ennek megfelelően mára a politika leuralta mindkét területet. Ami a sportot illeti, nem hiszek abban, hogy teljesítmény nélkül kapjon forrásokat bárki. Nem hiszek abban sem, hogy politikusoknak, politika közeli embereknek kell a sportvezetésben -például különböző szövetségek elnöki posztjain- ülni. Van hely a sportok támogatásának egy önkormányzat költségvetésében, de az a leadott teljesítménnyel legyen arányos, és ne a látványsportok, hanem az utánpótlásnevelés, és a kevés támogatásból is jól működő tömegsportok legyenek a fókuszban. Természetesen az olyan sportágakat, amelyek Győr hírnevét öregbítik -mint például a kézilabda-, ezen felül is érdemes támogatni, de nem azért cserébe, hogy politikai pártok, politikusok kampányelemévé silányuljon. Nekem régi szívfájdalmam, hogy az ETO nem NB1ben játszik, egy ekkora múltú csapatnál ez nem járja. De itt sem a magyar állami modellt tartom követendőnek, hogy állami pénzekből vannak kitömve az élvonalbeli csapatok, mert az fenntarthatatlan; Győrben van elég tőkeerős cég, ami a szponzorációban részt vehetne, de amíg a foci a politika játékszere, a versenyszféra szereplői nem vállalnak közösséget a sportfinanszírozásban.
A kultúra kapcsán hasonló elképzeléseim vannak. Szeretném, ha a Győri Nemzeti Színház nem csak a győrieket, de az egész térséget szolgálná, és hasonlóan a sporthoz, itt sem politika-közeli emberek legyenek döntési pozícióban. Beszédes, hogy olyan darabokat játszanak a Vaskakasban, vagy korábban a Menház színpadon, amelyre már hetekkel korábban nem lehetett jegyeket venni. Ezek azok a tartalmak, amiket néha hiányolok a Nemzet Színház színpadáról. A színházat elbontását, elköltöztetését nem támogatom, jó helyen van, és egy átgondolt, takarékos felújítással az épületet rendbe lehet tenni. A fürdő példáján látszik, hogy a gazdasági szakértelem mennyi hasznot hozhat egy városnak, és annak hiánya mekkora kárt okozhat. Ebből az okból nem támogatok semmilyen monstre beruházást, mint
például a kulturális negyedet, amibe egy Győr méretű város már rövid távon belerokkanna, ráadásul töredékéből megoldható a felújtás.
Rengeteg színvonalas fesztivál van az országban, sokuk jelentősen hozzájárul a helyszínt adó város, település turizmusához. Győrben legfeljebb a Győrkőc fesztivált tudnánk példának felhozni, az is volt, hogy majdnem elmaradt önkormányzati támogatás hiánya miatt. Pedig egy jó rendezvény behozza az árát, a vendégek több pénzt költenek helyben, mint ami a támogatáshoz kell. Korábban Győrben a Médiawave egy emblematikus fesztivál volt, azóta sincs olyan fesztiválunk, ami felrakná Győrt a turisztikai térképre. Nem feladata az önkormányzatnak, kitalálni, működtetni és finanszírozni egy fesztivált. Az viszont feladata, hogy megfelelő közeget teremtsen, felmérve az igényeket, olyan vállalkozókat támogasson, akik országos szintű, ismétlődő rendezvények létrehozására képesek.